13/08/2022
19.9 C
Tetovo

Arkiva Mujore Mars, 2021

Browse our exclusive articles!

Zakharieva: Ka mbi 100 mijë bullgarë në Maqedoni, ata po frikësohen

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme të Bullgarisë, Ekaterina Zakharieva për “BNT” thotë se është e papranueshme që në shekullin e 21 dikush...

Gjykata ende nuk ka kërkuar nga SPB arrestimin e Boban Iliç!

Edhe pse vendimi i Gjykatës Themelore të Kumanovës u mor dje pasdite, që i dënuari Boban Iliç duhet të shkoj menjëherë në burg, ky...

RMV, bursa për gjimnazistët me mesatare më të ulët

Të enjten skadon afati për aplikim për bursa të plota për sezonin e ri të trajnimeve në Shkollën për dizajn dhe art “Xholev dhe...

Qeveria dështoi me reformat, por arsimi kërkon ndërhyrje të menjëhershme

Sistemi arsimor është në gjendje të rëndë. Krijimi i një Task-Force kombëtare me qëllim hartimin e strategjive ndërhyrëse do të ishte zgjidhje për emergjencën...

Turqia shënoi rritje ekonomike prej 1.8 për qind në vitin 2020

Instituti turk i Statistikave (TurkStat) ka njoftuar se ekonomia e Turqisë është rritur për 1.8 për qind në vitin 2020, në vitin që u...

Popular

Kafe n’shesh! BESA hap tendën ku qytetarët mund të njoftohen me 8 pikat e listës “Shumicë për Tetovën”

Kandidatët për Këshillin Komunal të Tetovës nga Lëvizja BESA,...

21 vite nga Marrëveshja e Ohrit

Përvjetori i nënshkrimit të Marrëveshjes Kornizë të Ohrit, marrëveshje...

Shtetasit e huaj lënë monedha false prej një dhe dy euro në pikpagesat e Maqedonisë

Punonjësit e Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore të Maqedonisë...

Abdullah Osmani ; Ne kemi çdo ditë, ditë ndërkombëtare sepse ASH na besoi dhe i dha ZË rinisë

Bartësi i listës për këshilltarë nga Aleanca për Shqiptarët...
spot_imgspot_img