29 pacientë të shëruar dhe 41 raste të reja me coronavirus në Maqedoni – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

29 pacientë të shëruar dhe 41 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se sot Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 29 persona të shëruar nga coronavirusi.

Nga Ministria informojnë se gjatë 24 orëve të kaluara janë regjistruar 41 raste të reja me coronavirus. Sipas qyteteve: Shkup – 17, Kumanovë -11, Prilep -5, Tetovë-3, Kavadarë -1, Gostivar -1, Kriva Pallankë -1, Kërçovë -1, Negotin -1.

Me këtë, numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me Covid-19 në vendin tonë arrin në 1.300./Telegrafi/

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 29 излекувани пациенти. Од нив…

Publiée par Министерство за здравство / Ministria e Shëndetësisë sur Jeudi 23 avril 2020

Related posts

BDI KA SHPALOSUR KANDIDATIN PËR KRYEMINISTËR SHQIPTAR (VIDEO)

Televizioni Koha

Çekia, Polonia, Sllovakia dhe Hungaria kërkojnë që BE të fillojë bisedimet me Shkupin dhe Tiranën

Televizioni Koha

Studim: Të shëruarit nga pandemia shfaqin shkallë të lartë të çrregullimeve psikike

Televizioni Koha

Leave a Comment