26/02/2024
8.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Aksident i rëndë në autostradën Shkup-Tetovë, lëndohen rëndë katër persona

Katër persona janë lënduar rëndë nga një aksident i rëndë mbrëmë në austradën Shkup-Tetovë.

Vetura ka humbur kontrollën gjatë drejtimit dhe ka goditur mbrojtëset e hekurit përreth autostradës.

Personi Z.F (19 vjeç) ka marrë lëndime të rënda kurse dy persona tjerë B.M (25 vjeç), I.SH (28 vjeç) nga Shkupi gjithashtu kanë marrë lëndime të rënda. Lëndimet janë konstatuar nga ekipi kujdestar në Klinikën “Nënë Tereza” në Shkup. Lëndime ka marrë edhe personi i katërt, pjesmarrës në aksident.

është bërë analiza e aksidentit nga ekipet e SPB Shkup. /Telegrafi/

Të fundit