Bërns: Shpresojmë që këtë muaj BE-ja t`i jep “dritë jeshile” Maqedonisë – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Bërns: Shpresojmë që këtë muaj BE-ja t`i jep “dritë jeshile” Maqedonisë

Ambasadorja amerikane, Kejt Bërns në emisionin “360 gradë” në Alsat theksoi se pret që nga fundi i marsit, BE të merr vendim për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut.

“Shpresojmë dhe presim që Këshilli i BE-së të korrigjojë gabimin dhe të shfrytëzojë mundësinë gjatë takimit të ministrave këtë muaj të jep datë për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut. Ka shanse reale që BE gjatë takimit në mars të jep një “Po” dhe t`i jep “dritë jeshile” Maqedonisë së Veriut për fillimin e negociatave”-tha mes tjerash Bërns.ina/

Related posts

Reagim: Dy vite të Teuta Arifit, dy vite të mashtrimit

Televizioni Koha

Carovska: E ndjekim situatën me Kovid-19 në shkolla, prioritet më i lartë është të mbeten të sigurta dhe të hapura sa më gjatë

Televizioni Koha

Rasti i vetëm i konfirmuar me Covid-19, në komunën e Zhelinës, më në fund rezultoi negativ.

Televizioni Koha

Leave a Comment