Çavkovi kapet para se të ikë dhe dërgohet në Shutkë – Tv Koha
Maqedoni

Çavkovi kapet para se të ikë dhe dërgohet në Shutkë

Mitko Çavkov, ish-drejtori i Byrosë për Siguri Publike, është dërgur në parаburgim. Siç raportojnë mediat në gjuhën maqedone, Çavkovi ka tentuar të arratiset dhe për këtë arsye është dërguar në bur.gun hetues të Shutkës.

Ky vendim i Gjykatës Penale të Shkupit, është shqiptuar në bazë të propozimit të Prokurorisë për kriм të organizuar, të cilët paraprakisht kanë siguruar të dhëna operative se ish-drejtori ka planifikuar të ikë.
Mitko Çavkovi, është i akuzuar për rastin e 27 prillit dhe të premtën pritet ti shqiptohet dënimi atij dhe 17 të akuzuarve të mbetur.

Related posts

Pse Banka Popullore i diskriminon shqiptarët?!

Televizioni Koha

Angellovska: Tani për tani gjërat po zhvillohen më mirë se skenari i projektuar

Televizioni Koha

Parlamenti holandez voton pro kthimit të vizave për shqiptarët

Televizioni Koha

Leave a Comment