Çmenden serbët: Shqiptari feston ditëlindjen me flamur shqiptar midis Beogradit, para Pallatit të Serbisë – Tv Koha
Rajon

Çmenden serbët: Shqiptari feston ditëlindjen me flamur shqiptar midis Beogradit, para Pallatit të Serbisë

Një shqiptar botoi një foto me flamur kombëtar mbi makinën e tij para Pallatit të Serbisë i cili po kthehej nga festimi i ditëlindjes.

Ai foton e ka botuat edhe në rrjetet sociale, nga të cilat ai mbante një flamur shqiptar.

Kjo foto ka çmendur serbet. Kur flamuri serb valon ne Preshevë, pse të mos valoj edhe ne Beograd, shkruan agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”.

Duhet përkujtuar se dikur Beogradi njihej si qytete i shpiptarëve.

Më vonë në kohën e “Jugosllavisë” aty ishin 100.000 shqiptarë.

Kurse aktualisht ne Beograd jetojnë vetëm 5-6 mijë shqiptarë si rezultat i politikave raciste, presionit dhe spastrimit etnik serbe mbi shqiptarët në Serbi.

Related posts

Për 24 orë në Serbi janë pranuar 227 pacientë me pneumoni, punonjësit shëndetësorë të shqetësuar

Televizioni Koha

Tërmeti shkatërrimtar në Turqi – Pallate të shkërmoqura dhe njerëz të traumatizuar (VIDEO)

Televizioni Koha

Shtatë raste të reja me Kovid-19 në Kosovë, gjithsej 86 të infektuar

Televizioni Koha

Leave a Comment