“Hallakamë” në aeroportin e Prishtinës, mërgimtarët priten me tupana e valle - Tv Koha
Rajon

“Hallakamë” në aeroportin e Prishtinës, mërgimtarët priten me tupana e valle

Për tre ditë, në aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari” kanë ardhur 16,379 udhëtarëve nga e mbarë Diaspora shqiptare, shkruan albinfo.ch.

Zyrtari për marrëdhënie me publikun në ANP, Bujar Gashi, ka thënë në një prononcim për albinfo.ch se nga e shtuna e kaluar, e deri të hënën, kanë ardhur 16,379 udhëtarë në aeroportin e Prishtinës.

Nga e shtuna që lamë pas e deri më 27 dhjetor priten të realizohen 480 fluturime.

“Nga e shtuna a javës që lamë pas (19.12.2020), deri të dielën më 27.12.2020 priten të realizohen 480 fluturime, (vajtje-ardhje)”, shprehet Gashi.

Nga ana tjetër, vetëm dje në aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari” janë realizuar 57 fluturime vajte-ardhje.

Së fundmi, në një video e siguruar nga KosovaPress shihet se bashkatdhetarët po priten me valle e tupana. /Albinfo.ch

Related posts

Nxënësit lënë Kosovën për të ikur në Perëndim

admin-tvkoha

Gjermani/Kovid-19: Për 24 orë 50 pacientë të vdekur, pothuajse 5.000 raste të reja të infektimit

Televizioni Koha

Zyrat e OVL-së së UÇK-së janë rrethuar dhe janë duke u bastisur nga zyrtarët policorë të EULEX-it

Televizioni Koha

Leave a Comment