26/02/2024
9.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kinë: Ata të cilat e kanë kaluar virusin, më nuk janë infektues

Pacientët të cilët janë larguar nga spitali pasi janë shëruar nga koronavirusi i ri, por në testet e mëvonshme sërish kanë qenë pozitivë në Kovid-19, u konfirmua se nuk janë infektues.

Këtë e deklaroi sot përfaqësuesi zyrtar i Komisionit shëndetësor kombëtar (NHC) Guo Janhong në konferencën e sotme për shtyp.

Guo shtoi se ka nevojë që të thellohet kuptimi për virusin e ri dhe të përmirësohet monitoringu i shëndetit dhe trajtimi i pacientëve të shëruar nga koronavirusi.MIA. bsh/

Të fundit