30/11/2023
10.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti relativisht i ngrohtë, temperatura deri në 23 gradë

Moti sot me diell dhe relativisht i ngrohtë, me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë e matur nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 16 deri në 23 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, relativisht i ngrohtë dhe me erë të dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -1, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 19 gradë Celsiusë.

Të fundit