Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Nga një muaj paraburgim për 7 persona që u kapën me rreth 210 kg drogë - Tv Koha
Auto Tach Emisione Gatojca Horoskopi Kronika e Zeze Lajme Shendetësi Showbizi

Nga një muaj paraburgim për 7 persona që u kapën me rreth 210 kg drogë

Gjykata Themelore në Ferizaj ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e masës me nga një muaj paraburgim ndaj të pandehurve B.S., G.K., Xh.S., H.B., shtetas të Kosovës dhe J.B., F.B., F.B.1, shtetas të Maqedonisë, për shkak të dyshimit të bazuar se kanë kryer veprën penale blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve.

Të pandehurit dyshohet më 10.02.2019, në Papaz dhe Pojatë të Ferizajt, pas një bastisjeje të policisë sektori antidrogë, janë kapur me rreth 210 kilogramë marihuanë, e cila ishte destinuar për shitje dhe transportim jashtë Kosovës.

Me këtë rast sasia e drogës është konfiskuar, ndërkohë që palët njoftohen se ankesa kundër këtij aktvendimi nuk e shtyn ekzekutimin e tij.

Related posts

Objektet e reja në plazhin e Ohrit do të ndërtohen me materiale ekologjike

Televizioni Koha

Gjendet e vdekur këngëtarja e famshme koreane (VIDEO)

Televizioni Koha

Komuna e Zhelinës mbledh Shtabin komunal për mbrojtje dhe shpëtim

Televizioni Koha

Leave a Comment