Nxënësit që i mbijetuan sulmit në SHBA rrëfejnë tmerrin – Tv Koha
Botë Kronika e Zeze

Nxënësit që i mbijetuan sulmit në SHBA rrëfejnë tmerrin

Nxënësit që i shpëtuan sulmit të radhës në shkollat amerikane, i cili u mbyll sot me një të vdekur dhe dy tre të plagosur, tregojnë se ishte një përvojë e tmerrshme.

“Duhej t’u shpëtonim plumbave që kërcisnin rrotull nesh, të fshiheshim nëpër dollape”, thonë ato për mediat.
“Ishte shumë e frikshme. U dëgjua një e shtënë. Pastaj katër të tjera. Pastaj nisëm të gjithë të vrapojmë”, thotë një vajzë që ende dridhet teksa përqafon të ëmën.

“Dëgjova vetëm fëmijë që vraponin të tmerruar e që telefonin prindërit e tyre”, thotë një tjetër.

“Sapo dëgjuam të shtënat, vrapuam për të shpëtuar kokën. Pamë fushën e hapur dhe vrapuam në atë drejtim”, thonë të tjerët, të cilët shkuan te një kantier ndërtimi ku morën ndihmë nga punëtorët.

Related posts

Gjuajtje me armë zjarri, lëndohen dy persona nga Shkupi

Televizioni Koha

Samiti për shpëtim ekonomik thyen rekorde për kohëzgjatje

Televizioni Koha

Merkel: Gjermania ende është në fillim të pandemisë

Televizioni Koha

Leave a Comment