Regjistrohen 40 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni dhe një person i vdekur – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Regjistrohen 40 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni dhe një person i vdekur

Ministria e Shëndetësisë informon se sot Instituti për Shëndet Publik regjistroi 11 pacientë të shëruar në: Shkup-2, Shtip-1, Prilep-4, Veles-2, Koçanë-2.

Në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup ka ndërruar jetë një pacientë nga Prilepi (56).

Në 24 orët e kaluara janë realizuar 549 testime, ndërsa janë regjistruar 40 raste të reja me Covid-19 në: Shkup-26, Kumanovë-1, Prilep-1, Tetovë-10, Veles-1, Manastir-1.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë ka arritur në 1.898./Telegrafi/

Related posts

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet kryesisht nëpër rrugë të thata

Televizioni Koha

Zaev: Masat e LSDM-së sigurojnë 200 milionë euro për ndihmë të punëtorëve dhe ekonomisë, të gjithë duhet barabartë ta bartim barrën e krizës

Televizioni Koha

Azeski: Është e turpshme kur shkojmë në Bruksel, të themi se 20 vite nuk kemi regjistrim

Televizioni Koha

Leave a Comment