02/06/2023
16.4 C
Tetovo

Tag: Shqipëria

Browse our exclusive articles!

Asnjë postim për tu shfaqur

Popular

143 vjet nga lindja e Parashqevi Qiriazit, veprimtarja që punoi për emancipimin e gruas shqiptare

Më 2 qershor 1880 lindi Parashqevi Qiriazi (1880-1970), veprimtare...

Merret vendimi ekstrem, Firence ndalon dhënien me qira të rezidencave për turistët

Në Firence, një nga qytetet historike dhe turistike të...

Ndryshohet vula në Mitrovicën e Veriut, nga “Zyra Administrative” në “Republika e Kosovës”

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, ka vendosur...

Arbëreshët e Kalabrisë, shfaqja teatrale për të ruajtur gjuhën e etërve

Në Frascineto, një provincë e banuar nga arbëreshë të...
spot_imgspot_img