24/04/2024
8.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

20 vjeçari nga Shkupi vendoset në paraburgim për djegjen e një hoteli në Ohër

Autoritetet në Ohër kanë ngritur akuzë penale ndaj një të riu 20-vjeçar nga Shkupi, i identifikuar vetëm me inicialet M.U., për rolin e tij në një zjarr që shkatërroi një strukturë hoteliere në zonën e tregut të qytetit. Ngjarja, e cila ndodhi në orët e hershme të mëngjesit, përfshiu përdorimin e një lëngu të ndezshëm për të ndezur flakët që përfundimisht përfshinë objektin në bulevardin “Turištika”.

Pas ngjarjes, M.U. u vu në paraburgim për një periudhë 30-ditore dhe më pas u transferua në institucionin e ekzekutimit të vendimeve penale “Burgu” në Ohër. Ky akt i rëndë ka tronditur komunitetin lokal dhe ka nxitur një hetim të plotë për të zbuluar motivet dhe rrethanat që çuan në këtë akt të qëllimshëm të dëmtimit të pronës.

Të fundit