19/06/2024
25.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

5 viktima, 127 raste të reja dhe 95 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1547 testime të realizuara 127 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Shkup-43, Kumanovë-11, Dibër-1, Shtip-4, Prilep-8, Tetovë-4, Strugë-5, Veles-1, Manastir-1, Ohër-4, Gostivar-10, Gjevgjeli-3, Strumicë-5, Kriva Pallankë-5, Koçan-2, Probishtip-3, Makedonski Brod-1, Pehçevë-3, Berovë-3, Dellçevë-7, Kratovë-1 dhe Kërçovë-2.

– Advertisement –

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 95 pacientë të shëruar.

Shkup-37, Shtip-6, Tetovë-5, Strugë-2, Veles-4, Manastir-5, Ohër-3, Kavadarc-1, Gostivar-14, Kkriva Pallankë-4, Probishtip-1, Demir Hisar-1, Bberovë-3, Vinicë-1, Dellçevë-3, Sveti Nikollë-3 dhe Kërçovë-2.

– Advertisement –

Në 24 orët e fundit 5 pacientë e kanë humbur betejën me virusin korona.

Gostivar-2, Kumanovë-1, Shtip-1 dhe Prilep-1.

Të fundit