25/07/2024
22.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

7 shqiptarë në përfaqësuesen e Maqedonisë

Trajneri i përfaqësueses së Maqedonisë, Bllagoja Milevski shpalli listën e lojtarëve për ndeshjen ndaj Maltës, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Europian.Pjesw e përfaqësuese së Maqedonisë do të jenë edhe 7 shqiptar, respektivisht, Visar Musliu, Ezgjan Aliovski, Egzon Bejtullai, Enis Bardhi, Arijan Ademi, Agon Elezi dhe Valon Etemi. Në pragë fillimit të kualifikimeve për Euro 2024, seleksionuesi i Maqedonisë së Veriut, Bllagoja Milevski sot para mediumeve publikoi listën me 28 futbollist të cilët do të jenë në disponim për ndeshjen kundër kualifikuese kundër Maltës+ më 23 mars+ dhe+ ndeshjes miqësore+kundë Ishujve Faroe më 27 mars në Shkup. Seleksionuesi Milevski, sot para gazetarëve theksoi se shumica e lojtarëve+ të ftuar+ nuk janë në nivelin dhe nuk kanë+ minutazh të mjaftueshme në ekipet e tyre dhe nuk janë formën e duhur. Përgatitjet për ndeshjen kualifikuese pë Kampionatin Europian 2024, kundër++Maltës do të fillojnë më 19 mars, në kampin stërvitore të FFM-së, ndërsa ndeshja Maqedoni e Veriut – Malta, do të zhvillohet më 23 mars me fillim në ora 20:45 në+ Arenën “Todor Proeski” në Shkup./TV KOHA/

Të fundit