25/04/2024
6.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

8 raste të reja me Covid-19 në Serbi, 65 të infektuar në total

Në Serbi janë konfirmuar 8 raste të reja me Covid-19 duke e çuar në 65 numrin total të të infektuarve.

Njoftimin e dha Ministria e Shëndetësisë në vend.

”Nga raporti i fundit, u testuan 19 persona, tetë prej tyre ishin pozitivë dhe 11 negativë”, njofton Minsitria.

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në vend për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi.

/Ora News.tv/

Të fundit