24/07/2024
20.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Aksident në Prilep, lëndohen dy të mitur

Dy të mitur kanë mbetur të lënduar pasi një motoçikletë, të cilën njëri prej të miturve e ka drejtuar pa leje, ka dalë nga rruga.

“Me datë 13.06.2024, në SPB Manastir është raportuar se në ora 18:00 në fshatin Topolçan të Prilepit, një i mitur nga Topolçani, duke drejtuar motoçikletën pa targa regjistrimi, ka humbur kontrollin mbi të dhe ka dalë nga rruga”.

“Në aksident lëndime të rënda ka marrë njëri prej të miturve nga Topolçani, i diagnostikuar në Spitalin e Përgjithshëm të qytetit në Prilep. Kontrollin e ka bërë ekipi inspektues i DPB Prilep”, thonë nga MPB.

Të fundit