21/07/2024
22.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Aksidenti tragjik në Itali, Makedonska Kamenica shpall tre ditë zie

 Këshilli i Komunës së Makedonska Kamenicës shpalli sonte tri ditë zie, për shkak të ngjarjes tragjike që ndodhi dje në zonën e Piemonte të Italisë, ku në një aksident trafiku humbën jetën dy banorë të Makedonska Kamenicës.

Vendimi për shpalljen e tri ditë zie në Komunën e Makedonska Kamenicës është marrë njëzëri në seancën e sotme të jashtëzakonshme të Këshillit të Komunës së Makedonska Kamenicës.

“Makedonska Kamenica është në zi. Jetët e të rinjve u shuan. Të nderuar bashkëqytetarë, Këshilli i Komunës së Makedonska Kamenicës shpreh ngushëllime të sinqerta dhe të thella për familjet e të rinjve të të cilët humbën jetën tragjikisht. Këshilli i Komunës së Makedonska Kamenicës sot në seancë të jashtëzakonshme njëzëri vendosi të shpallë tri ditë zie më 11, 12 dhe 13 prill 2023, të martën, të mërkurën dhe të enjten”, thuhet në njoftimin e Këshillit të Komunës.

Nga atje shtojnë se pas konsultimeve shtesë me shërbimet në Komunë, do të shqyrtohet mundësia e miratimit të mjeteve financiare për familjet e viktimave në ngjarjen tragjike.

Të fundit