13/04/2024
19.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ambasadori kinez në Izrael është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij

Ambasadori kinez në Izrael, Du Vei, është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij, konfirmoi sot Ministria izraelite e Punëve të Jashtme.

DPA njofton se ambasadori Vei në vend ka arritur në shkurt, pasi nga viti 2016 deri në vitin 2019 ka qenë ambasador në Ukrainë.

“Ai kishte 58 vjet”, thuhet në kumtesë, duke shtuar se bashkëshortja e tij dhe djali nuk kanë qenë me të në Izrael, transmeton një agjenci gjermane.

Policia i heton rrethanat rreth vdekjes së tij. sn/

Të fundit