18/06/2024
18.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Arijanit Hoxha e Bastri Bajrami pjesë e “frontit europian”? Osmani: Ia vlen të bisedohet

I pyetur nëse Arjianit Hoxha dhe Bastri Bajrami mund të bëhen pjesë e pushtetit, marrë parasysh se dje u distancuan nga bashkëpunimi mes Lëvizjes Besa, Alternativës dhe subjektit të Izet Mexhitit, Bujar Osmani në “Summer Click” tha se deri tani nuk kanë biseduar me këta eksponentë politik, por që ia vlen të bisedohet.

“Deri tash jo, por natyrisht se ia vlen të bisedohet për shkak se BDI ka nisur idenë e frontit europian, duke vlerësuar se tani është koha për koncentrimin e energjisë europiane në vend, duke parë se po polarizohet shoqëria në vend”, tha mes tjerash Osmani.

Të fundit