19/07/2024
21.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Arrestohet ylli i TikTok-ut, Hasbulla

Hasbula Magomedov, një i ri njëzet vjeçar nga Rusia, ka përfunduar pas hekurave, sipas mediave botërore, duke përfshirë edhe median spanjollen “Marca”.

Ambasadori i UFC-së dhe sensacioni i mediave sociale thuhet se është arrestuar në vendlindjen e tij në Dagestan, në republikën ruse, për shkelje të shumta të drejtimit të automjetit që përfshinin një grup miqsh gjatë një feste martese, transmeton ‘Kurir’.

Njëzet vjeçari “mini Habib” dhe shokët e tij kanë bllokuar rrugën kryesore për të blerë donuts. Hasbula ka kërkuar falje për ngjarjen në rrjetet sociale. Ai premtoi se nuk do ta bënte më kurrë dhe konfirmoi se nuk ishte ai që drejtonte makinën.

I riu ka mbi shtatë milionë ndjekës në rrjetin social Instagram. Ai njihet për miqësinë e tij me Khabib Nurmagomedov, legjendën e UFC-së dhe sipas disa burimeve, popullaritetin e tij e ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme për të fituar shuma parash.

 

Të fundit