22/06/2024
21.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Asnjë vdekje dhe 37 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 37 raste të reja me COVID-19 dhe asnjë viktime. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjithashtu janë shëruar 10 pacientë, ndërsa raste aktive në vend janë 292

Sipas të dhënave të MSH që nga fillimi i epidemisë, nga Covid-19 janë sëmurë 156.054 qytetarë. Prej tyre, janë shëruar 150.273 persona, ndërkaq jetën e kanë humbur 5.489 pacientë./albeu.com

Të fundit