20/06/2024
29.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ballistët shënuan 30 vjetorin e themelimit

 • Grupi i tifozëve “Ballistët” nga Tetova, me
  aktivitete dy ditore kanë festuar 30 vjetorin e
  themelimit. Mbrëmë, ashtu edhe siç kishin
  paralajmëruar, ata dhuruan spektakël në qytetin e
  Tetovës.“Ballistët” festën e %lluan më 26 nëntor,
  me shfaqjen e një dokumentari për 30 vjetorin e
  tyre.Ndërsa festa kryesore ishte mbrëmë , ku
  tifogrupi nga Tetova realizuan marsh nëpër rrugët
  e qytetit si dhe spektakël të vërtetë me
  %shekzjarre, pamjet e të cilave u shpërndanë në
  rrjetet sociale.Tifogrupi “Ballistët” është themeluar
  në vitin 1992, ndërsa prej atëherë ata i kanë
  qëndruar pranë në çdo ndeshje klubit të tyre të
  zemrës, por edhe Kombëtares Shqiptare.Ndezja e
  %shekzjarreve ishte një pamje mbresëlënëse duke
  patur parasysh se %shekzjarret u ndezën edhe në
  Kalanë e Tetovës, edhe përgjatë rrugës Tetovë-
  Kodra e Diellit, përgjatë bulevardeve kryesore të
  qytetit dhe në qendër.TV KOHA

Të fundit