22/04/2024
7.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Bastisje në Shtip, arrestohen dy persona

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme (13.02.2024) në ora 16:40 në Shtip, nga ana e punonjësve policorë u privuan nga liria T.P.(43) dhe M.P.(74), të dy nga Shtipi. Gjatë kontrollit në banesën e tyre, të kryer me urdhër të gjykatës, është gjetur dhe sekuestruar një sasi e marijuhanës dhe një pistoletë me tetë fishekë, kalibri 7.65 mm, për të cilat nuk kishin leje.

Të fundit