15/06/2024
22.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

BDI zyrtarizon kandidatët për dy komuna

Bashkimi Demokratik për Integrim ka zyrtarizuar kandidatët për dy komuna shqiptare në Maqedoninë e Veriut, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Bërvenicë dhe Kërçova ishin komunat që duheshte të konfirmohet kandidatura për zgjedhjet lokale nga BDI.

Në Kërçovë është konfirmuar edhe për një mandat Fatmir Dehari, kryetari aktual i komunës kurse në Bërvenicë BDI do të garojë me të zgjedhurin e degës së atjeshme, Arkin Jahiji.

Në Bërvenicë gjithashtu kandidat është edhe kryetari aktual i komunës Enver Pajaziti i cili garon për mandatin e katërt. /Telegrafi/

Të fundit