13/04/2024
15.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Bëri shqiponjën, Serbia i ndalon hyrjen këngëtares së njohur

Ish-shefi i shërbimit të inteligjencës në Serbi (BIA), Aleksandër Vulin, konfirmoi sot se ai nuk ka lejuar këngëtaren boshnjake, Selma Bajrami që të futet në Serbi.

Ai tha se vendimi ka ardhur për shkak se ajo ka bërë një simbol të Shqipërisë së Madhe.

“Nuk mund të shfaqësh simbolet e Shqipërisë së Madhe dhe të marrësh paratë në Serbi. Siç e kam thënë, kur shërbeja si drejtor i BIA, kam lëshuar një numër urdhrash për të gjithë ata që fyejnë dinjitetin e Serbisë dhe popullit”.

Këngëtarja boshnjake me origjinë shqiptare u ndalua sot në aeroportin e Beogradit, teksa po futej në Serbi.

Ajo u kthye mbrapsht me fluturimin e radhës për në Sarajevë.

Të fundit