12/07/2024
24.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Delegacioni i Këshillit të ambasadorëve amerikanë në Shkup

Këshilli i ambasadorëve nga sot deri më 13 maj do të jetë nikoqir i delegacionit të Këshillit të ambasadorëve amerikanë.

“Vizita e delegacionit të shtetit është në funksion të misionit të tyre për përcaktimin e fakteve në rajon (Shqipëri, Kosovë, Republika e Maqedonisë së Veriut)”, informoi Këshilli i ambasadorëve të Maqedonisë së Veriut.

Për sot është paraparë takim i delegacionit me zëvendëskryeministrin për Çështje Evropiane, Bojan Mariçiq. Për nesër, nga ana tjetër, janë paralajmëruar takime me zëvendës-shefin e Misionit të Ambasadës së SHBA-së, Erik Mejer, presidentin Stevo Pendarovski, kryetarin e Kuvendit Talat Xhaferi, si edhe liderët e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe të lëvizjes BESA, Bilall Kasami.

Të fundit