20/06/2024
21.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Deskoska bën thirrje për vaksinim

Ish-ministrja dhe profesoresha, Renata Deskoska u bëri thirrje qytetarëve për vaksinim.

“Vitin e kaluar u infektova me COVID-19. Para vaksinimit u testova dhe testi tregoi se nuk kam pasur kontakt me virusin dhe nuk kisha anti-trupa. Një muaj pas rivaksinimit, testi dëshmon se ka numër të konsiderueshëm të anti-trupave”, thotë Deskoska.

Ajo thotë se të gjithë duhet të vaksinohen dhe se mjekët thonë se vetëm me vaksinim mund ta mposhtim pandeminë.

“Po, i besojmë shkencës. Me ndihmën e shkencës, bota mposhti tuberkulozën, paralizën fëmijërore dhe të gjitha ato sëmundje që kanë vaksina”, tha Deskoska./Telegrafi/

Të fundit