25/04/2024
8.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Digjet deponia e Nikushtakut, banorët ankohen për cilësinë e ajrit

Vazhdon djegia e deponisë së Nikushtakut, përcjell TV21. Banorët ankohen për cilësinë e ajrit por edhe për dukshmërinë në këtë rrugë, që si pasojë e tymit, është ulur pamja dhe automjetet nuk mund të qarkullojnë lirshëm.

Si pasojë e tymit nga kjo deponi, kohë më parë dy vetura u përplasën në rrugën ku në afërsi digjen vazhdimisht mbeturina.

Të fundit