26/05/2024
12.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Dita e fundit e karantinës 85 orëshe

Sot është dita e fundit, gjegjësisht 24 orët e fundit të karantinës 85-orëshe në Maqedoni. Karantina përfundon nesër në orën 05:00 të mëngjesit, përcjell GazetaExpress.

Maqedonia është në kufizimin më të gjatë të lëvizjes në histori, pasi qeveria javën e kaluar vendosi ndalimin e lëvizjes së qytetarëve për shkak të rrezikut të përhapjes së coronavirusit gjatë festave të Pashkëve.

Kufizimet do të përfundojë nesër në orën 05.00, por kufizimi i lëvizjes pas orës 16:00 çdo ditë dhe kufizimet shtesë shtesë për të rinjtë dhe të moshuarit ngelin në fuqi./GazetaExpress/B.Lika/

Të fundit