22/04/2024
7.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ditët në vijim do të jenë me diell, me rritje të temperaturave

Në ditët në vijim do të mbajë mot me diell me vranësira mesatare dhe rritje të temperaturave, veçanërisht gjatë fundjavës dhe fillimit të javës së ardhshme, paralajmërojnë nga DPHM-ja.

Deri të dielën do të fryjë erë e dobët, kohë pas kohe e fortë veriore.

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të dobëta, ndërsa pasdite me vranësira mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi jugor.

Temperatura maksimale do të lëvizë nga 17 deri në 25 gradë.

Moti në Shkup do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të dobët nga drejtimi jugor, me temperaturë deri në 22 gradë Celsius. 

Të fundit