25/04/2024
7.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Drame ne Shkup . me veture plot me sirian , ikte nga policia si ne filma

Më datë 15.01.2024 rreth orës 19.40 në f Kosturino, Strumicë, policë nga Stacioni Policor për Mbikëqyrje Kufitare dhe Kontroll Kufitar Star Dojran në Qendrën Rajonale për Çështje Kufitare Lindje e kanë privuar nga liria I.M. dyshimi për një krim veprën penale “kontrabandë emigrantësh”.
Përkatësisht, rreth orës 19:30 në rrugën rajonale P-1401, në vendin e quajtur “Valandovsko Bërdo”, zyrtarët policorë u kanë dhënë shenjë ndalimi dy veturave të pasagjerëve BMW, me targa të Manastirit dhe Shtipit, por veturat nuk janë ndalur, pasi. e cila në fshatin Kosturino është ndalur automjeti “BMW” me targa të Shtipit, i cili drejtohej nga I.M., dhe gjatë kontrollit në të janë gjetur shtatë emigrantë nga Siria”, kanë thënë MPB.
Për ngjarjen është njoftuar prokurori publik dhe pas zbardhjes dhe dokumentimit të plotë të saj do të dorëzohet raporti përkatës.

Të fundit