24/07/2024
27.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Dy të vdekur dhe 41 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë bërë gjithsej 728 teste dhe 41 prej tyre kanë rezultuar pozitivë, ndërsa janë regjistruar edhe 2 viktima.

Të prekurit janë të shpërndarë sipas qyteteve të mëposhtme:
Shkup 17
Kumanove 8
Prilep 8
Tetove 4
Veles 2
Struge 1
Manastir 1

Ndërsa viktimat janë  1  nga Shkupi dhe 1 nga Gostivari.

Të fundit