23/04/2024
6.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

E premtja, 5 qershori, para Ditës së Shpirtrave, ditë jo pune për qytetarët e besimit ortodoks

E premtja, para Ditës së Shpirtrave 5 qershori, është ditë jo pune pune për qytetarët nga besimi ortodoks në Republikën e Maqedonisë së Veriut, kumtoi Ministria e Punës dhe Politikës Sociale.

Nga MPPS informojnë se kjo ditë është në pajtim me Ligjin për festat e RMV-së. fb/

Të fundit