25/04/2024
6.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Edhe shtatë automjete të reja si donacion për MPB-në nga Republika Çeke (Foto)

Sot në qendrën policore në “Gjorçe Petrov”, përfaqësues të MPB-së në krye me ministrin Spasovski dhe zv.drejtorin e BSP-së, Arif Asani, morën pjesë në donacionin e shtatë automjeteve të reja për nevojat e repartit për operacione speciale policore pranë Byrosë për Siguri Publike të MPB-së, informon Zhurnal.

Ky furnizim është zbatuar në përputhje me marrëveshjen për donacion të mjeteve finansiare nga Republika Çeke dhe përbëhet nga: pesë vetura “Shkoda Kodiaq” me vlerë 9,863,000 euro dhe dy vetura për transport dhe shpërndarje të shpejtë “Renault Master” me vlerë prej 4,399,322 denarë./Zhurnal.mk

Të fundit