17/06/2024
25.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Filipçe: Të gjithë qytetarët që janë regjistruar për t’u vaksinuar do të vaksinohen

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në një konferencë për shtyp pohoi se të gjithë qytetarët që janë regjistruar për t’u vaksinuar në sistem do të vaksinohen. Ai pohoi se vaksina ka mjaftueshëm dhe do të mbërrijnë edhe të tjera gjatë ditëve në vazhdim, prandaj në javët që vijnë do të ketë një rritje të të vaksinuarve.

Të fundit