17/06/2024
20.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Memeti: Situata epidemiologjike me virusin Korona është stabile, por duhet ende kujdes

Drejtori i Institutit të Shëndetit Publik Dr. Shaban Memeti, në një konferencë për shtyp me ministrin e Shëndetësisë, Venko Filipçe, tha se situata epidemiologjike me virusin korona është stabile, biles kemi një rënie të infektimeve po ashtu edhe të vdekjeve në vend. Memeti nga ana tjetër tha se përpos kësaj, duhet të respektohen ende masat. Sipas Memetit në uljen e rasteve ka ndikuar edhe vaksinimin masiv që po kryhet në vend dhe rajon.

Të fundit