26/09/2023
23.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Fjalim i kryeministrit Zaev dhe ministres Carovska me rastin e Ditës botërore të mësimdhënësve

Kryeministri Zoran Zaev dhe ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Mila Carovska sot do të kenë fjalim me rastin e Ditës botërore të mësimdhënësve, në sheshin e qytetit në Shkup.

Ngjarja, siç kumtoi pres-shërbimi qeveritar është pjesë e fushatës “Mësojmë nga ju. Ju faleminderit!”, që Ministria e Arsimit dhe shkencës dhe UNICEF-i do ta zbatojnë gjatë vitit shkollor 2020/2021. fb/

Të fundit