19/06/2024
29.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Flakët kaplojnë malin mes fshatrave Sllupçan e Vaksincë

 Flakët kanë kapluar një pjesë të malit mes fshatrave Sllupçan dhe Vaksincë të komunës së Likovës.

Video e dërguar nga lexuesit tanë deri te redaksia e portalit Lideri.mk, tregon se zjarri po zgjerohet me shpejtësi.

Duke pasur parasysh se bëhet fjalë për mal të kapluar nga thatësia e madhe, banorët apelojnë për intervenim më të shpejtë, nga frika se zjarri shpejtë mund të ju afrohet fshatrave.

Të fundit