19/06/2024
20.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Formacionet zyrtare Kroaci-Brazil, ja si do nisë çerekfinalja e parë e Kupës së Botës

Botërori i Katarit futet sot në një faze shumë interesante pasi do të përcaktohen dy ekipet gjysmëfinaliste.

Dy duelet cerekfinale janë përsëritje e ndeshjeve të luajtura në Boterorin e 2014.

Brazili dhe Kroacia përplasen në orën 16.00, teksa 8 vite më parë brazilianet fitonin 3 me 1 kundër ballkanasve.

Kroacia do të përballet me Brazilin në orën 16:00, me të dyja përfaqësueset që do të luftojnë për një “biletë” të gjysmëfinaleve të Kupës së Botës, Katar 2022.

Ndërsa Brazili shihet si favorit i takimit të kësaj të premteje, nga Kroacia janë shprehur se do të bëjnë të pamundurën për ta vazhduar sa më gjatë këtë rrugëtim.

Me ende mbi një orë nga startimi i çerekfinales së parë të Botërorit, trajnerët Dalic dhe Tite kanë vendosur formacionet si do e nisin këtë përballje, me të dy teknikët që do të hedhin emrat më të mirë në fushë.

Formacionet zyrtare:

Të fundit