22/04/2024
11.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Fundjava në Maqedoni me shi dhe borë

Moti sot do të jetë me vranësira me periudha të diellit. Në pjesën perëndimore të vendit do të jetë vranët, ndërsa pasdite dhe gjatë natës pritet të ketë reshje të shiut. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -2 deri tre gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë nga shtatë deri 15 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë me mjegull, ndërsa gjatë ditës me diell dhe me vranësirë mesatare ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri në nëntë gradë celsius.

Gjatë fundjavës pritet të ketë reshje të shiut, ndërsa në pjesët malore do të ketë reshje të borës. Do të frujë erë e përforcuar në drejtim jugor.

Gjatë ditës së diel pritet të ketë reshje të shiut në pjesët malore të vendet, posaçërisht në pjesën perëndimore.

Të fundit