23/05/2024
11.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Gjashtë aeroplanë kanë fluturuar mëngjesin e sotëm nga aeroporti i Shkupit

Nga Aeroporti Ndërkombëtar i Shkupit edhe përkundër mjegullës sot në mëngjes fluturuan gjashtë aeroplanë, disa me vonesa të vogëla. Në faqen e internetit të aeroportit mbërritja e aeroplanit nga Stambolli është paralajmëruar me një orë vonesë.

Ulja e radhës në aeroport është pas orës 11:00. Mëngjesin e sotëm mjegull ka pasur në disa vende në shtet, si dhe në disa akse rrugore. Në Shkup paradite ka mjegull dhe vranësira të ulëta. Pasdite dhe kah fundi i ditës do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor, e cila do të shkaktojë ulje të pjesshme të mjegullës. Temperatura minimale do të ulet deri në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 9 gradë.

Për shkak të zvogëlimit të dukshmërisë si pasojë e mjegullës së dendur në luginën e Shkupit, në aeroportin e Shkupit nga ora 20 pardje deri në orën nëntë të mëngjesit dje janë anuluar nëntë fluturime, ndërsa katër janë rikahëzuar.

Të fundit