24/05/2024
11.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni ka 19 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se nga 355 testime, 19 raste kanë rezultuar pozitive.

Sipas vendbanimeve nga Shkupi janë, 3, Kumanova 8, Prilepi 2, Struga 2, Velesi 2, Gotivari 1 dhe Vinica 1.

Me këtë numri i të i rasteve aktive në Maqedoni të Veriut është 825.

Министерството за здравство информира дека оздравени се 126 пациенти. Во Скопје – 22, Штип -1, Струга – 19, Охрид – 1, Велес – 6, Гевгелија -3, Кавадарци – 1, Крива Паланка -1 и Куманово -72.

Во изминатите 24 часа направени се 335 тестирања, а потврдени се 19 нови случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-3, Куманово -8, Прилеп -2, Струга -2, Велес -2, Гостивар-1, Виница -1. Со ова, вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја изнесува 1386.

Të fundit