26/05/2024
13.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Gjendet një person i vdekur në rrugë, Prokuroria e Velesit kërkon obduksion për të gjetur shkaqet e vdekjes

Nga Prokuroria e Velesit bëjnë të ditur se janë kryer kontrolle në një rrugë anësore në Bogomillë të Çashkës, ku është gjetur një trup i pajetë i një mashkulli.

“Prokurori publik ka lëshuar urdhër për obduksion të trupin të të vdekurit 60-vjeçar për të përcaktuar shkaqet e vdekjes”.

“Sipas udhëzimeve të prokurorit publik janë grumbulluar gjurmë të cilat do t’i nënshtrohen ekspertizës dhe po ndërmerren veprime të tjera për zbardhjen e plotë të ngjarjes”, thonë mes tjerash nga Prokuroria.

Të fundit