24/05/2024
19.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Grabitje mëngjesin e sotëm në Stopanska Banka në qendrën tregtare Beverly – një person i maskuar i armatosur me armë

Grabitje mëngjesin e sotëm në Stopanska Banka në qendrën tregtare Beverley në lagjen Kapishtec në Shkup.

Sipas informacioneve, një person i maskuar i armatosur me armë ka hyrë në bankë. Me kërcënim ndaj punonjësve, me armën e drejtuar në drejtim të tyre, ai ka kërkuar që t’i japin të gjitha paratë. Pas kësaj personi ka ikur me plaçkën.

Dëshmitarët okularë dëshmojnë për A1on se të gjithë punonjësit e bankës kanë dalë jashtë dhe menjëherë kanë mbërritur policia dhe ekipet e pajisjeve të krimit për të hetuar.

Informacioni për A1on është konfirmuar edhe nga Ministria e Brendshme, por për momentin nuk po japin më shumë detaje.

Ata u shprehën shkurt

“Sot (07.06.2023) rreth orës 09:30 është raportuar se një person ka marrë para me armë në një filial banke në një qendër tregtare. Po merren masa për zbardhjen e rastit”.

Të fundit