24/05/2024
19.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Hidhet në erë me eksploziv një bankomat në Butel

Një incident ka ndodhur herët në mëngjesin e sotëm në lagjen “Butel” të Shkupit në rrugën “Hristijan Todorovski-Karposh”.

Aktualisht policia ndodhet në terren dhe po kryen kontrolle në vendngjarje.

“Më datë 06.06.2023 në ora 03:38 është raportuar se në rrethinën e Çairit, katër persona të cilët kanë ardhur me një automjet, kanë vendosur një mjet shpërthyes në një bankomat dhe kanë tentuar të marrin para, por kanë dështuar”, thonë nga Ministria e Brendshme.

Nuk ka persona të lënduar. Po vijon hetimi nga ana e policisë dhe po merren masat për zbardhjen e rastit.

Të fundit