13/04/2024
13.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Janeva do të kryejë ekzaminim kardiologjik në klinikën “Zhan Mitrev”

Ish-prokurorja speciale Katica Janeva, sot nga burgu hetues do të dërgohet në klinikën “Zhan Mitrev” ku ajo do t’i nënshtrohet një ekzaminimi kardiologjik internist, konfirmoi për MEDIAL-n avokatja e saj, Irena Frçkovska.

Gjendja shëndetësore e Janevës, sipas avokatëve të saj, është e keqe dhe ajo ankohet për presion të lartë dhe ankth të përgjithshëm.

Janeva më parë ka marrë trajtimin e duhur në klinikën e burgut, dhe kjo është ekzaminimi i parë i saj jashtë burgut.

Paraprakisht, mbrojtja e Janevës ka kërkuar që paraburgimi i saj të zëvendësohej me arrest shtëpiak, por gjykata e refuzoi kërkesën e tyre. ls/

Të fundit