17/06/2024
18.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kandidatët presidencial vazhdojnë fushatën në kuadër të së cilës i paraqesin programet e tyre.

Kandidatët presidencial e kanë vazhduar fushatën në kuadër të së cilës i paraqesin programet e tyre.

Sot, me fillim në ora 19:00, në komunën e Haraçinës, do të mbahet takimi i rradhës me qytetarët dhe kandidatin për president, Prof. Blerim Reka.

Gjatë takimit, përpos kandidatit për President, Prof. Blerim Reka, fjalë rasti do të mbajnë edhe kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami si dhe kryetari nga Aleanca për Shqiptarët, Zijadin Sela.

LSDM do të mbajë Konvetentë në Shkup ku do të prezantohet kandidati i përbashkët Stevo Pendarovski, ndërsa kandidati presidencial i mbështetur nga VMRO-DPMNE dhe koalicioni Gordana Siljanovska- Davkova sot do të paraqitet para qytetarëve të Negotinës dhe Kavadarit.

Fushata zyrtarisht ka filluar pardje, ndërsa do të zgjas deri më 19 prill pas së cilës pason heshtje zgjedhore para ditës së votimit.

Tre kandidatët për president shteti kanë premtuar fushatë të qetë dhe korrekte me vizitën e pothuajse gjitha vendeve të populluara. Ata pardje e kanë filluar fushatën- Pendarovski nga Prilepi, Siljanovska nga Ohri dhe Reka nga Shkupi.

Të fundit