01/03/2024
9.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kapet drogë në Shtip

Nga MPB njoftojnë se pak pas mesnate kanë privuar nga liria tre persona nga Shtipi. Sipas policisë, gjatë bastisjes në shtëpinë e njërit prej të ndaluarve, janë gjetur substanca narkotike.

“Janë privuar nga liria I.V. (34), S.I. (29), dhe 22 vjeçarja V.D., të gjithë nga Shtipi. Gjatë bastisjes së shtëpisë së I.V., të kryer me urdhër gjyqësor, në të cilën kanë qenë të pranishëm S.I. dhe V.D., janë gjetur dhe sekuestruar substanca të ngurta me ngjyrë të bardhë, marihuanë, peshore dixhitale dhe sende tjera me mbetje të substancës ngjyrë të bardhë”, kumtuan nga MPB.

Siç informojnë nga MPB, I.V. është në mbajtje në stacion policor, për rastin është informuar Prokuroria publik.

Të fundit